ورود عضویت
رییس جمهور: باید به نیروگاهی که کارگران ایرانی می‌سازند افتخار کرد
18:59 - 1397/07/14 | 544
رییس جمهور: باید به نیروگاهی که کارگران ایرانی می‌سازند افتخار کرد

کارخانه مپنا از جمله کارخانه هایی است که با استفاده از توان نیروهای پشتیبانی و مهندسی جنگ جهاد بعد از دوران دفاع مقدس آغاز به فعالیت نمود.

دکتر حسن روحانی رییس جمهوری اسلامی ایران به مناسبت روز کارگر از کارخانه بازدید و به ایراد سخن پرداخت.

به گزارش خبرگزاری فارس، حجت‌الاسلام والمسلمین حسن روحانی رئیس‌ جمهوری هم‌زمان با روز کارگر با حضور در محل گروه صنعتی مپنا ضمن بازدید از این مجموعه صنعتی با گزارش مدیران بخش‌های مختلف این گروه در جریان جدیدترین دستاوردهای شرکت مپنا قرار گرفت.

وی پس از این بازدید در جمع کارگران گروه مپنا گفت: اگر امروز شرکتی مثل مپنا داریم به دلیل کار و تلاش شرکت‌های دانش‌بنیان و سرمایه‌گذاری در این سرزمین است.

دکتر روحانی ادامه داد: تلاش‌های دانش بنیان موجب شده یک شرکت پرافتخار به وجود آید و مپنا امروز به عنوان غرور ملی برای کشور محسوب می‌شود؛ به همین دلیلی است که در یک رقابت آزاد حضور پیدا کرده و یک شرکت بدون رقابت آزاد با قدرت‌های اقتصادی جهان نمی تواند مغرورانه سر خود را بالا بگیرد.

رئیس‌جمهور تصریح کرد: مپنا امروز شرکت های بزرگ مثل میتسوبیشی و هیتاچی را کنار گذاشته است و در حال رقابت با شرکت‌هایی همچون زیمنس و GE است.

دکتر روحانی ادامه داد: قطاری برای ما لذت‌بخش است که توسط کارگر ایرانی ساخته شده است، به برقی افتخار می‌کنیم که نیروگاهش به دست کارگران ایرانی احداث شده است. امروز مپنا اگر بخواهد با شرکت‌های خارجی در زمینه‌های مختلف همکاری کند به راحتی می‌تواند فناوری های لازم را جذب کند.

وی با بیان اینکه امروز بسیار خوشحالم که دیدارم با کارگران را در محل شرکت دانش‌بنیانی مانند مپنا انجام می دهم، افزود: از این شرکت می خواهم در زمینه تجهیزات بیمارستانی که کار خود را آغاز کرده به فعالیت خود ادامه دهد.

منبع : خبرگزاری فارس
مطالب مرتبط: