ورود عضویت
اگر جهاد سازندگی ادامه پیدا می‌کرد در جایگاهی بهتر از جایگاه امروز بودیم
19:01 - 1397/07/14 | 671
اگر جهاد سازندگی ادامه پیدا می‌کرد در جایگاهی بهتر از جایگاه امروز بودیم

سیدحسن قاضی‌زاده‌ هاشمی در یادواره سرداران و شهدای سنگرسازان بی‌سنگر تیپ مهندسی رزمی 57 فجر جهاد سازندگی آذربایجان‌شرقی در مسجد طوبی تبریز با بیان اینکه جهاد سازندگی یکی از دوبال انقلاب بود که بعد از انقلاب متولد شد، اظهار داشت: جهاد سازندگی در سه سال اول تاسیس خود به نحوی به مردم خدمت‌رسانی کرد که حتی گفته می شد که اگر اداره شهرها را به جهادگران سازندگی بسپارند به خوبی و بهتر از دولتمردان آن را اداره می کنند.

دكتر سید حسن هاشمی عصر سه شنبه 14 اردیبهشت ماه 1395 در مراسم یادبود شهدای جهاد سازندگی آذربایجان شرقی ( سنگرسازان بی سنگر ) در تبریز افزود: جهاد سازندگی یكی ازدوبال انقلاب بود كه بعد ازانقلاب متولد شد.
وی با بیان اینكه یكی از اقشار اثرگذار درپیروزی انقلاب اسلامی دانشجویان بودند اظهار كرد: این قشر همزمان با پیروزی انقلاب دو گروه شدند كه یك گروه سپاه پاسداران و گروه دوم جهاد سازندگی را تشكیل دادند.
وی با تاكید بر اینكه سپاه پاسداران یكی از افتخارات بزرگ نظام انقلابی است، گفت: اگرسپاه نبود انقلاب هم نبود، سپاه موفق شد انقلاب را درهمه اركان نیروهای مسلح تسری ببخشد.
هاشمی اظهاركرد: هدف جهادگران ، محرومیت زدایی در كشور بود و با كمك به مردم در روستاها و ساخت حمام، جاده ، برق و آب توانستند در كمتر از سه سال بیشتر روستاهای كشور را آباد كنند.
وی اضافه كرد: در آن زمان تفكر جهادگران به نحوی بود كه در جهاد سازندگی فكر می كردیم اگر شهرها را هم به ما می دادند بهتر ازدولت می توانستیم به رشد و توسعه آن ها بپردازیم.
وی خاطرنشان كرد: با تحمیل جنگ ارتش، سپاه و جهادسازندگی وارد عرصه كارزار شدند و با مشاركت وهمدلی مردم سرانجام حاصل جنگ تحمیلی پایداری انقلاب و جمهوری اسلامی ایران شد.
وزیر بهداشت با اشاره به خاطرات خود به عنوان یكی از جهادگران جهادسازندگی افزود: جهادگران از چهارمین روز شروع جنگ به منطقه رفتند و در روزهای ابتدایی به جمع آوری جنگ زدگان وسامان دادن آنها و احصای مشكلات پرداختند.
وی اظهار كرد: احداث خاكریزها، جاده ها و پل ها را جهادسازندگی برعهده گرفت و خط شكن جبهه ها، بچه های جهاد بودند و تا روز آخر جنگ كنار دیگر رزمندگان پایدار ماندند.

هاشمی با بیان اینكه جهادسازندگی در دوتجربه بسیارمهم خدمت به محرومان و هشت سال دفاع مقدس سربلند بیرون آمد، گفت: متاسفانه بعد از پایان جنگ فكركردند دیگر به جهاد سازندگی احتیاجی نیست و آنرا با جهادكشاورزی ادغام كردند.
وی با اشاره به اینكه سپاه موفق شد درنیروهای مسلح فرهنگ انقلاب را حاكم كند اظهار كرد: جهاد سازندگی اجازه پیدا نكرد كه این مهم را دربدنه دولت ایجاد كند و اكنون عمده مشكلات بخاطر این است كه فرهنگ انقلاب نتوانست دربدنه دولت رسوخ پیدا كند و این تحول در بخش اداری كشور بوجود نیامد.
وی با اشاره به اینكه بخش مهمی از خدمات به عهده دولت است، گفت: اگردر برخی موارد آنگونه كه انتظار داریم به نتیجه نمی رسیم به دلیل این است كه هنوز در بخش اداری كشور تحول صورت نگرفته و تفكر جهادی حاكم نیست.

وزیر بهداشت تاكید كرد: باید در بخشی از تصمیمات و تصمیم سازی ها از افرادی استفاده كرد كه درد و دغدغه شان مردم است .
وی گفت: اگر فعالیت جهادسازندگی ادامه پیدا می كرد و اجازه پیدا می كرد در سال های اول بخش اداری كشور را متحول كند امروز جایگاه ما خیلی بهتر از جایگاه كنونی بود.
وی ادامه داد: به نظر می رسد راه حل مشكلات امروز كشور چیزی به جز اهداف انقلاب، آرمان های امام بزرگوار و شهدا و توجه به دستورات مقام معظم رهبری نیست و باید با وحدت، همدلی و اتحاد انجام شود.
هاشمی گفت: امروز از وحدت و همدلی حرف می زنیم ولی عملمان درست عكس آن است، از شیفتگی خدمت صحبت می كنیم ولی بعضی هایمان تشنه قدرت هم هستیم.
وی خاطرنشان كرد: نیاز به تصمیم انقلابی و سرعت عمل است كه خمیر مایه آن اخلاص است كه آن هم مقداری كمرنگ شده و در بعضی جاها اصلا وجود ندارد.
وی تاكید كرد: روح شهدا زمانی خشنود می شود كه راه آنها را دنبال كنیم و راه شهدا چیزی جز تلاش و مجاهدت شبانه روزی، خدمت بی منت، پیشرفت كشور، توجه به فرهنگ و اخلاق نیست.
وزیر بهداشت با اشاره به افزایش آمار طلاق و معتادان در كشور افزود: متاسفانه شاهد افزایش غیبت، دروغ و تهمت در كشور هستیم كه همه اینها با اهداف انقلاب اسلامی بسیار فاصله دارد.

 

وی ادامه داد: هركسی در هر كجایی كه هست مهم نیست چه مسئولیتی دارد باید با اخلاص، نیت خدمت و توكل به خدای بزرگ در جهت ارتقای اخلاقی و رفع محرومیت در دورترین نقاط كشور تلاش كند.
وی با بیان اینكه شهدا همه وجودشان خدمت به مردم و انقلاب بود آنها اهل ریا كاری نبودند، گفت: من با برخی از شهدایی كه امروز به یاد آنها جمع شدیم مانوس بودم و آن ها هیچ وقت نمی خواستند دیده شوند ولی امروز بیشتر ما می خواهیم دیده شویم و فخر بفروشیم .
هاشمی خاطرنشان كرد: یكی از اهداف انقلاب اسلامی رفاه، آسایش و آرامش مردم بود ، باید قلبهای مان را صاف كنیم و برای مردم از خود عبور كرده خودخواهی، خودبینی، خودپسندی و غرور و دسته بازی و گروه گرایی را كنار بگذاریم و شبانه روز تلاش كنیم.
وی افزود: باید در جبهه ای حركت كنیم كه مردم را به وحدت و اتحاد دعوت كند به فرمایش مقام معظم رهبری هر كسی امروز در مسیری حركت كند كه مردم را مایوس و اتحاد مردم را مخدوش كند چه بخواهد و نخواهد در جبهه ای قرار گرفته كه مقابل انقلاب اسلامی و مخالف آرمان های شهداست.
 

 

منبع : ایرنا
مطالب مرتبط: