ورود عضویت
اولین گرامیداشت تکریم مادران و همسران شهدای وزارت جهادکشاورزی
18:09 - 1397/07/14 | 165
اولین گرامیداشت تکریم مادران و همسران شهدای وزارت جهادکشاورزی

 اولین گرامیداشت تکریم مادران و همسران شهدای وزارت جهادکشاورزی روز چهارشنبه ۱۶ اسفند۱۳۹۶ باحضور مادران ، همسران، خانواده معظم شهدا و ایثارگران، سردار سرلشکردکترفیروزآبادی مشاور عالی فرماندهی معظم کل قوا در امور نظامی،سرکار خانم مجتهدزاده ریاست سازمان نشر آثار و ارزشهای مشارکت زنان در دفاع مقدس ، حجت الاسلام تقوی نماینده ولی فقیه در وزرات جهادکشاورزی ، مهندس بهرامی مشاور معاون وزیر جهادکشاورزی و دکتر ترشیزی مدیرکل امور ایثارگران وزارت جهادکشاورزی در سالن شهیدان نعمتی جم وزارت جهادکشاورزی برگزارشد.

 در آستانه سالروز میلاد خجسته حضرت زهرا سلام الله علیها و بزرگداشت روز زن، اولین گرامیداشت تکریم مادران و همسران شهدای وزارت جهادکشاورزی برگزارشد.

سردار سرلشگر دکترفیروز آبادی مشاور عالی فرماندهی معظم کل قوا در امورنظامی،  روزچهارشنبه ۱۶ اسفند ۹۶در مراسم تجلیل و تکریم مادران و همسران شهدای وزارت جهاد کشاورزی با مروری بر اقدامات جهادگران در دوران دفاع مقدس اظهار داشت: جهادگران با شروع جنگ و با فرمان امام راحل (ره) علاوه بر رفع محرومیت از روستاها، وارد عرصه دفاع شدند.
مشاور عالی فرماندهی معظم کل قوا در امور نظامی گفت: جهاد سازندگی علاوه بر تحول در روستاها، فناوری و صنعت را برای رفع نیاز مناطق محروم در دوران دفاع مقدس پایه گذاری کرد.
وی افزود: جهادگران قبل از عملیات نظامی، زیر دید مستقیم دشمن، خاکریز می ساختند تا رزمندگان پشت خاکریزها بتوانند بجنگند.
سر لشگر فیروز آبادی احداث کانال های بزرگ آب و احداث جاده ها در طول و عرض کوه ها در مقابل چشم دشمن را از دیگر اقدامات و خدمات جهادگران در دوران دفاع مقدس عنوان کرد.
وی گفت: خانواده شهدا، رسولان امام خمینی (ره) هستند و امام راحل و شهدا بر این مجلس ناظرند.
مشاور عالی فرماندهی معظم کل قوا در امور نظامی تصریح کرد: قانون اساسی، اختیارات رهبری، دولت، وزرا، مجلس و قوه قضاییه را مشخص کرده و مسئولان باید بر دین و اخلاق و درک شان در مورد مناطق محروم و روستاها باقی بمانند و درست حرکت کنند.
  - حجت الاسلام و المسلمین تقوی نماینده ولی فقیه در وزارت جهاد کشاورزی در مراسم تجلیل و تکریم مادران و همسران شهدای وزارت جهاد کشاورزی گفت: حضرت فاطمه زهرا (س)، سلسله ای از ارزش ها و نماد شجاعت، سخاوت، ولایت و محبت و الگوی کاملی برای جامعه است. 
 وی افزود:پیامبر گرامی اسلام (ص)  با رفتار خود، شخصیت حضرت زهرا (س) را به آیندگان و همگان معرفی می کند. 
نماینده ولی فقیه در وزارت جهادکشاورزی در ادامه بیان داشت: همه آنچه در انقلاب اسلامی داریم از عظمت حضرت فاطمه زهرا (س) است.
وی گفت:حضرت فاطمه (س) مادر شهدا، جانبازان و ایثارگران است و ما باید در شناخت او بکوشیم. 
نماینده ولی فقیه تصریح کرد: خانواده شهدا، پیروان خالص مکتب حضرت فاطمه (س) هستند و خدمت به این خانواده، خدمت به شهدا، آزادگی و عظمت و آرمان های کشور است.
 - مدیر کل امور ایثارگران وزارت جهاد کشاورزی بر شناخت و معرفت حضرت فاطمه سلام الله علیها تاکید کرد و گفت: حضرت فاطمه (س) متعلق به ۱۴۰۰ سال پیش نیست بلکه مادر شهدا، جانبازان و ایثارگران است و ما باید در شناخت ایشان بکوشیم.
دکتر حجت ترشیزی با بیان این که وزارت جهاد کشاورزی در دوران دفاع مقدس ۳۲۵۹ شهید، هشت شهیده، ۲۴ هزار جانباز و ۱۳۰۰ آزاده تقدیم انقلاب اسلامی کرده است، اظهار داشت: بیش از ۵۴ هزار جهادگر نیز به مناطق جنگلی اعزام شده اند.
وی افزود: شهید، مرده نیست بلکه به عالم غیب وصل هستند و مادر و همسر شهید که فرزند و همسرش را روانه جبهه کردند به این عالم وصل شده اند.
در پایان این مراسم از تمبر هشت شهیده جهادگر و تندیس کوثر با حضور سردار سرلشگر فیروز آبادی مشاور عالی فرماندهی معظم کل قوا در امور نظامی، خانم مجتهدزاده، حجت الاسلام والمسلمین تقوی نماینده ولی فقیه در وزارت جهاد کشاورزی و دکترترشیزی مدیر کل امور ایثارگران وزارت جهاد کشاورزی رونمایی شد.
اجرای سرود مادر و دکلمه توسط فرزندان شهید، پخش کلیپ زنان پشتیبانی مهندسی جنگ جهادسازندگی، اجرای دکلمه توسط مجری صدا و سیما اهدای هدایا به کلیه مدعوین از دیگر برنامه های این مراسم بود.
منبع : سایت سنگرسازان بی سنگر
مطالب مرتبط: