ورود عضویت
جهادگران تحول در روستاها، فناوری و صنعت را در دوران دفاع مقدس پایه گذاری کردند
06:44 - 1396/12/17 | 130
جهادگران تحول در روستاها، فناوری و صنعت را در دوران دفاع مقدس پایه گذاری کردند

مشاور عالی فرماندهی معظم کل قوا در امور نظامی گفت: جهاد سازندگی علاوه بر تحول در روستاها، فناوری و صنعت را برای رفع نیاز مناطق محروم در دوران دفاع مقدس پایه گذاری کرد.

به گزارش سایت سنگرسازان بی سنگر، سردار سرلشگر فیروز آبادی امروز چهارشنبه در مراسم تجلیل و تکریم مادران و همسران شهدای وزارت جهاد کشاورزی با مروری بر اقدامات جهادگران در دوران دفاع مقدس اظهار داشت: جهادگران با شروع جنگ و با فرمان امام راحل (ره) علاوه بر رفع محرومیت از روستاها، وارد عرصه دفاع شدند. 

 مشاور عالی فرماندهی معظم کل قوا در امور نظامی گفت: جهاد سازندگی علاوه بر تحول در روستاها، فناوری و صنعت را برای رفع نیاز مناطق محروم در دوران دفاع مقدس پایه گذاری کرد.
به گزارش پایگاه اینترنتی سنگرسازان بی سنگر، سردار سرلشگر فیروز آبادی امروز چهارشنبه در مراسم تجلیل و تکریم مادران و همسران شهدای وزارت جهاد کشاورزی با مروری بر اقدامات جهادگران در دوران دفاع مقدس اظهار داشت: جهادگران با شروع جنگ و با فرمان امام راحل (ره) علاوه بر رفع محرومیت از روستاها، وارد عرصه دفاع شدند.
 
وی افزود: جهادگران قبل از عملیات نظامی، زیر دید مستقیم دشمن، خاکریز می ساختند تا رزمندگان پشت خاکریزها بتوانند بجنگند.
 
سر لشگر فیروز آبادی احداث کانال های بزرگ آب و احداث جاده ها در طول و عرض کوه ها در مقابل چشم دشمن را از دیگر اقدامات و خدمات جهادگران در دوران دفاع مقدس عنوان کرد.
 
وی گفت: خانواده شهدا، رسولان امام خمینی (ره) هستند و امام راحل و شهدا بر این مجلس ناظرند.
 
مشاور عالی فرماندهی معظم کل قوا در امور نظامی تصریح کرد: قانون اساسی، اختیارات رهبری، دولت، وزرا، مجلس و قوه قضاییه را مشخص کرده و مسئولان باید بر دین و اخلاق و درک شان در مورد مناطق محروم و روستاها باقی بمانند و درست حرکت کنند.
 
در این مراسم، نماینده ولی فقیه در وزارت جهاد کشاورزی نیز ضمن تقدیر و تشکر از خانواده شهدای جهادگر، حضرت فاطمه (س) را یک جریان فکری، اعتقادی و سلسله ای از ارزش ها دانست و اظهار داشت: حضرت فاطمه (س) نماد شجاعت، سخاوت ولایت و محبت است و دنیا به این شخصیت نیاز دارد.
 
حجت الاسلام و المسلمین تقوی افزود: خانواده شهدا، پیروان خالص مکتب حضرت فاطمه (س) هستند و خدمت به این خانواده، خدمت به شهدا، آزادگی و عظمت و آرمان های کشور است.
 
وی گفت: خدمت به این نظام هم افتخار و هم وظیفه سنگینی است زیرا پایه میزها بر روی موج خون شهدا است.
 
نماینده ولی فقیه در وزارت جهاد کشاورزی، حضرت فاطمه (س) را الگوی کامل برای جامعه عنوان و تصریح کرد: کشور در عبادت، همسرداری، تربیت فرزندان و دفاع از ولایت به چنین الگویی نیاز دارد و عظمت انقلاب از برکت حضرت فاطمه (س) است.
 
در این مراسم، مدیر کل امور ایثارگران وزارت جهاد کشاورزی نیز بر شناخت و معرفت حضرت فاطمه (س) تاکید کرد و گفت: حضرت فاطمه (س) متعلق به ۱۴۰۰ سال پیش نیست بلکه مادر شهدا، جانبازان و ایثارگران است و ما باید در شناخت او بکوشیم.
 
دکتر حجت ترشیزی با بیان این که وزارت جهاد کشاورزی در دوران دفاع مقدس ۳۲۵۹ شهید، هشت شهیده، ۲۴ هزار جانباز و ۱۳۰۰ آزاده تقدیم انقلاب اسلامی کرده است، اظهار داشت: بیش از ۵۴ هزار جهادگر نیز به مناطق جنگلی اعزام شده اند.
 
وی افزود: شهید، مرده نیست بلکه به عالم غیب وصل هستند و مادر و همسر شهید که فرزند و همسرش را روانه جبهه کردند به این عالم وصل شده اند.
 
در پایان این مراسم از تمبر هشت شهید جهادگر و تندیس کوثر با حضور سردار سرلشگر فیروز آبادی مشاور عالی فرماندهی معظم کل قوا در امور نظامی، حجت الاسلام والمسلمین تقوی نماینده ولی فقیه در وزارت جهاد کشاورزی و ترشیزی مدیر کل امور ایثارگران وزارت جهاد کشاورزی رونمایی شد.
منبع : سایت سنگرسازان بی سنگر
مطالب مرتبط: