ورود عضویت
عضو هیئت مدیره کانون سنگرسازان بی سنگر: قرارگاه سازندگی جهاد تشکیل شده و کل سهام منتقل شده و ما باید در صحنه سازندگی کشور حضوری قوی داشته باشیم
19:28 - 1397/07/14 | 230
عضو هیئت مدیره کانون سنگرسازان بی سنگر: قرارگاه سازندگی جهاد تشکیل شده و کل سهام منتقل شده و ما باید در صحنه سازندگی کشور حضوری قوی داشته باشیم

 عضو هیئت مدیره کانون سنگرسازان بی سنگر افزود: من اینجا می خواهم بگویم قرارگاه سازندگی جهاد تشکیل شده و کل سهام منتقل شده و ما باید در صحنه سازندگی کشور حضوری قوی داشته باشیم

 

دکتر گلی مشاور وزیر جهاد کشاورزی در امور ایثارگران و عضو هیئت مدیره کانون  سنگرسازان بی سنگر در سی امین گردهمایی فرماندهان پشتیبانی و مهندسی جنگ جهاد گفت: جهادگران، قبل از عملیات و حین  این عملیات کارهای موثری کردند و جا دارد از چهره های ماندگار و موثری چون آقای عبدالرحمن جزایری و مهندس عظیمی تقدیر و تجلیل بشود .

وی در ادامه ، از زحمات  کسانی که درادارات ایثارگران، کمیسیون ایثارگران استان ها و مرکز و همچنین کانون سنگر سازان و شرکت های ایثارگری فعالیت می نمایند ؛  تشکر و قدردانی نموده  و اظهار داشت:  در  امور فرهنگی، تاریخ شفاهی جنگ، ثبت تاریخ، حفظ آثار، کتاب، نشریه و... کارهای خوبی انجام شده  و در بحث خدمات رسانی فعال تر از قبل عمل می کنند.

 

دکتر مهدی گلی افزود: از شبکه کمیسیون ایثارگران استان و از کانون خواهش کردیم که با برگزاری جلسات متعدد ،  در موضوع مسکن و بحث اشتغال تمرکز بیشتری داشته باشند.

 

وی در ادامه بیان کرد: شبکه کانون سنگرسازان بی سنگر به عنوان یک سازمان مردم نهاد، با منابع مالی کمی که در اختیار دارند واقعا منشاء خیرات زیاد و خدمات خوبی هستند که پناهگاهی برای ایثارگرانند.

 

مشاور وزیر در امورایثارگران گفت: الحمدلله رب العالمین با همت آقای مهندس حجتی، اداره کل ایثارگران، امور مجامع، مدیران عامل موسسات سه گانه، اعضای هیئت مدیره شان، الان ۴۰ شرکت ایثارگری در اختیار شبکه ما است. یعنی ۲۴ شرکت جهاد نصر، ۷ شرکت جهاد توسعه و ۹ شرکت جهاد تحقیقات.

 

عضو هیئت مدیره کانون سنگرسازان بی سنگر افزود: من اینجا می خواهم بگویم قرارگاه سازندگی جهاد تشکیل شده و کل سهام منتقل شده و ما باید در صحنه سازندگی کشور حضوری قوی داشته باشیم. ... ما باید ماموریت های بزرگ بگیریم مثل: تسطیح و آماده سازی  ۵۵۰ هزار هکتار اراضی استان های خوزستان وایلام ،  کنترل و مقابله با ریزگردها، پرورش ماهی در دریا .  ما هر ماموریتی را می توانیم انجام دهیم ؛ از عمرانی، دریایی و نفت .امیدواریم با جلساتی که با مسئولین لشکری و کشوری داشتیم، به ما ماموریت انجام این کارها داده بشود.

 

وی در ادامه در خصوص، جلسات کمیسیون ایثارگران توضیحاتی ارائه نمود و اعلام کرد: در خصوص  قانون جامع خدمات رسانی به ایثارگران و فرازهایی که مربوط به ایثارگران در سند برنامه ششم توسعه است ؛  کارگروهی در وزارتخانه تشکیل  و بند بندآن مرور شد و تصمیماتی هم گرفته شد. الحمدلله در وزارتخانه فوق العاده ایثارگری ماده ۵۱ پرداخت می شود.  در خصوص ماده ۳۹  نیز معدود وزارتخانه هایی هستیم که حکم لشکری برای جانبازان  حالت اشتغال اجرا می شود.

گلی در بخش دیگری از سخنان خود گفت :جلساتی را با سردار کارگر و موزه داشتیم. خیلی استقبال کردند من فکر می کنم با تفکری که سردار کارگر رئیس بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش های دفاع مقدس و جناب آقای جعفری رئیس موزه دفاع مقدس دارند بتوانیم نقش خوبی در موزه تهران وموزه استان ها داشته باشیم. در بحث تاریخ جنگ، تاریخ شفاهی دوستان اعلام آمادگی کردند و گفتند ما خودمان هزینه هایش را پرداخت می کنیم فقط افراد شما و اسنادتان بیاید و ان شاء الله بتوانیم استفاده کنیم.

 

وی در ادامه تصریح کرد: در بحث مسکن، امور اراضی در یک جلسه ای دوستان بودند، مدیران عامل کانون ها و  آقای اورنگی  که کارگروه سه جانبه امور اراضی و کانون سنگرسازان و اداره ایثارگران تشکیل شده، تفاهمنامه اش هم نهایی شده ؛ ان شاء الله امضا بشود تا بتوانیم از این فرصت هم استفاده کنیم.

 

دکتر گلی در پایان سخنان خود با اشاره به اهمیت بحث اشتغال ایثارگران بیان داشت: کارگروه اشتغال ۱۲ جلسه با حضور: معاونت طرح و برنامه  ، اداره ایثارگران، کانون و بنیاد شهید برگزار کرده است. جلسات خوبی با کمک مراکزی که می توانند آموزش بدهند( مرکز آموزش امام خمینی )  که ان شاءالله در استان ها هم کمیسیون ها فعال بشوند تا بتوانیم بحث اشتغال را حل کنیم. ما باید در بحث تولید از پتانسیل وزارتخانه استفاده کنیم و بحث اشتغال را به هر جهت به عنوان یک خدمت بسیار خوب به همرزمان، در اولویت کار قرار دهیم. ان شاءالله همه کمک کنند.

 

 

منبع : سایت سنگرسازان بی سنگر
مطالب مرتبط:

مهندس جوادی: برگشت به فضای مثبت دفاع مقدس موجب عبور از تحریم‌ها خواهد شد