برنامه ی دیدار؛ از اهداف کانون سنگرسازان بی سنگر

در راستای اهداف کانون
برنامه دیدار: سرزمین پاک ایران بیش از هر جای دیگر، مفتخر به داشتن ارزش‌های والا و اصیلی است که نمونه‌ی آن را در کمتر جایی می‌توان یافت."فرهنگ ایثار و شهادت" یکی از این ارزش‌ها است که با تاریخ این سرزمین شکل گرفته و از جایگاه ویژه ای برخوردار بوده است.
در این بین تکریم این ایثارگری‌ها و از خودگذشتگی ها امری ضروری ست تا بتوان مرام سنگر سازان، این ایثارگران خدوم را سینه به سینه به نسل‌های بعد انتقال داد که به همین جهت در اهداف کانون سنگر سازان بی سنگر برنامه‌ی دیدار نهادینه شده است.
دیدار یکی از برنامه های مهم کانون سنگر سازان بی سنگر استان زنجان می‌باشد که با اهداف معین و مشخصی اجرا می‌شود. کانون استان زنجان در سال 98 اهتمام کامل بر اجرای برنامه دیدار دارد و همانگونه که مشخص است ،برنامه ی دیدار در برگیرنده ی برخی از اهداف برنامه های ادامه ی راه ،حفظ یاد و حمایت است.
یعنی کانون تصمیم دارد تا با اجرای برنامه ی دیدار بتواند یاد سنگرسازان بی سنگر را حفظ و با تجدید خاطره ای از آنان در راستای ادامه راهشان تلاش نموده و تا حد امکان و بضاعت کانون برنامه هایی برای حمایت آنان در نظر بگیرد.
بی شک امروز آنچه از عزت و اقتدار و امنیت نصیب ایران اسلامی شده است ، مرهون تلاش ، ایثارگری و جانفشانی زنان و مردان غیور ایران زمین است که در دوران دفاع مقدس در برابر دنیای کفر و استکبار سینه سپر کردند و در این راه حتی از بذل جان خویش هم دریغ نکردند.
خانواده های معظم شهدا، آزادگان سرافراز ،جانبازان گرانقدر و سنگرسازان بی سنگر از بزرگترین سرمایه های معنوی این کشور هستند و یاد آنان اشاعه ارزش های ایثار و پایداری در جامعه محسوب می شود. در این راستا برنامه ی دیدار با آنان، ادای دین به ارزش های والای انسانی می باشد.
به همین منظور اعضای محترم هیات امنا ،هیات مدیره و مدیر عامل کانون استان دیدارهایی از خانواده های گرانقدر شهدا،جانبازان معزز ،اعضای محترم کانون استان و خانواده های محترم سنگرسازان بی سنگر متوفی بعمل می آورند . 

اشتراک این مطلب

K2_AUTHOR

کانون سنگرسازان بی سنگر استان زنجان

تاریخچه ی تشکیل کانون سنگرسازان بی سنگر استان زنجان

کانون سنگر سازان بی سنگر استان زنجان در تاریخ 10/9/88 تحت شماره 368

به ثبت رسیده و نهادی است فرهنگی و صنفی و وابسته به کانون سنگرسازان

بی سنگر مرکز می باشد ، که در راستای اهداف انقلاب و گرامیداشت یاد و

خاطره ی شهدای جهادگر و ایثارگران هشت سال دفاع مقدس پشتیبانی و

مهندسی جنگ جهاد سازندگی ( پ . م . ج .ج ) به عنوان ضلع سوم جنگ در

هشت سال دفاع مقدس که امام راحل (ره) آنان را به لقب سنگرسازان بی

سنگر مفتخر فرمودند، و حمایت از ایثارگران جهاد و خانواده های ایشان در

استانزنجان فعالیتمی نماید . کلیه ی  فعالیت های کانون استان زنجان غیر

سیاسی ، غیر انتفاعیو غیر دولتی بوده و با رعایت کامل قوانین و مقررات

جمهوری اسلامیایران و آیین نامه ی اجرایی تأسیس و فعالیت سازمان های

مردم نهاد ، موضوع تصویب نامه ی شماره 27862/ ت 31281 / هـ  مورخ

8/5/1384 هیأت وزیران و اساسنامه ی کانون خواهد بود.

مرکز کانون استان زنجان ، در شهر زنجان واقع در زنجان- زیباشهر فاز 2 –بالاتر

از خیابان امید  می باشد و ارکان کانون استان زنجان با تابعیت جمهوری

اسلامی ایران و مفاد اساسنامه و مقررات اعلام می دارند که به نام کانون

استان زنجان،حق فعالیت سیاسی له یا علیه احزاب و گروه های سیاسی را

نخواهندداشت،ضمناً مدت فعالیت کانون استان زنجان از تاریخ تأسیس نامحدود

خواهد بود .

نظر دادن

از پر شدن تمامی موارد الزامی ستاره‌دار (*) اطمینان حاصل کنید. کد HTML مجاز نیست.

درباره ی کانون

تشکل (سازمان) مردم‌نهاد «کانـون سنگرسازان بی‌سنگر»، در سال 1383 با همت هیأت‌امنای آن که متشکل از «347» نفر از فرماندهان و باسابقه‌ترین نیروهای عملیاتی و ستادی «6» قرارگاه (لشگر)، «14» تیپ و «69» گردان مهندسی رزمی و پشتیبانی جنگ جهاد سازندگی در دوران دفاع مقدس ـ از سراسر کشور ـ بودند، تأسیس گردید و باعث شد این نیروها مجدداً گرد هم آیند.

 

با این اوصاف، «کانـون سنگرسازان بی‌سنگر» مؤسسه‌ای فرهنگی ـ صنفی در راستای اهداف انقلاب اسلامی است که به منظور حفظ انسجام نیروهای پ.م.ج.ج، تلاش در جهت ادامة راه شهدای جهاد، حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس، گرامیداشت یاد و خاطرة شهدای جهادگر و ایثارگران سازمان پشتیبانی و مهندسی جنگ جهاد (پ.م.ج.ج) در هشت سال دفاع مقدس، حمایت از ایثارگران جهاد و خانواده‌های ایشان و ترویج فعالیت‌های فرهنگی، علمی و تخصصی این عزیزان، تأسیس شده و فعالیت می‌نماید.

آخرین مطالب

عضویت در خبرنامه

کاربر گرامی؛ لطفا برای اطلاع از فراخوان‏ ها و اطلاعیه های کانون سنگرسازان بی سنگر عضو شوید.