مدیریت سایت

مدیریت سایت

کانون سنگرسازان بی سنگر

نشانی: تهران، خیابان ستارخان، خیابان شادمان، شماره 258

تلفن: 66501495-66506908(021)

پست الکترونیک: info@sangarsazan.ir

محمد صدوری مدیر عامل کانون سنگرسازان بی سنگر در مجمع عمومی عادی به طور فوق العاده کانون گفت: در طی یک سال گذشته هیئت مدیره 26 جلسه برگزار کرده که از این حیث جزء منظم ترین هیئت مدیره های کانون محسوب می گردد که به طور میانگین از 9 نفر اعضا، حداقل 8 نفر در هر جلسه حضور داشته اند.

صدوری با بیان اینکه تاکنون 107 دستور جلسه داشته ایم که 98 مصوبه داشته است افزود: تلاش گسترده ای برای حل مشکلات مالی کانون داشت که با تشکیل کارگروه مالی رسیدگی به موارد صورت گرفت که بخش زیادی از مشکلات برطرف شده است.

وی با اشاره به کاهش هزینه های جاری گفت: بودجه سال 98 یک بودجه شفافی تنظیم شده است.

مدیر عامل کانون سنگرسازان بی سنگر با اشاره به فعالیت بزرگ و گسترده برای سهامدار نمودن ایثارگران انجام دادند تصریح کرد: در حال تلاش هستیم که حق الزحمه عزیزان را تامین و پرداخت کنیم.

صدوری با اشاره به کارت فعلی عضویت اعضای محترم کانون اشاره کرد: با بانک رسالت در حال رایزنی هستیم که یک طرف آن کارت شناسایی اعضای کانون هست و طرف دیگر آن کارت بانکی اعضای محترم خواهد بود. که اهدافی مانند تکمیل بانک اطلاعات افراد و اعضای محترم، خرید از فروشگاه اینترنتی بانک رسالت به صورت اقساطی، هماهنگی با مجموعه های مختلف برای امور خدماتی و... در کنار این موضوع در حال انجام است.

وی با بیان برخی از فعالیت های فرهنگی کانون اشاره کرد: پایگاه اطلاع رسانی جدیدی طراحی شده است و این امکان برای استان ها به وجود آمده که اخبار و اطلاعات خود را خودشان در این سایت قرار دهند. این موضوعی بود که مدت ها کانون های استان ها درخواست آن را داشتند که امکان آن در سایت قبلی وجود نداشت.

مدیر عامل کانون مرکز در ادامه گفت: در حال رایزنی با بیمه دانا هستیم که افراد بتوانند برای خرید بیمه به صورت اقساطی با معرفی این کانون بودن هیچگونه سود و بهره ای اقدام کنند.

وی با اشاره به موکب کانون در ایام اربعین و آرزوی قبولی این حرکت تصریح کرد: در مورد سیلی که متاسفانه بخش هایی از کشور را درگیر کرد، ورود کردیم و الحمدلله توانستیم با کمک عزیزان، موکب هایی را برپا نماییم.

صدوری افزود: جناب آقای دکتر گلی مشاور محترم وزیر و عضو هیئت مدیره زحمت کشیدند و با بانک کشاورزی رایزنی نمودند، که دستور از رییس بانک هم گرفته شده است و در حال پیگیری برقراری تسهیلات برای ایثارگران هستیم.

وی با اشاره به جلسه برگزار شده با معاون امور بانکی وزیر اقتصاد افزود: امیدواریم که با رایزنی صورت گرفته تسهیلاتی مناسبی برای ایثارگران در نظر گرفته شود.

صدوری با بیان اینکه امیدواریم با استفاده از بانک اطلاعاتی شرکت های ایثارگری اعضای کانون را به 80 هزار نفر برسانیم گفت: از استان های محترم می خواهیم مجامع خود را به صورت منظم و در موعد قانونی برگزار نمایند تا به مشکلات قانونی برخورد نکنیم.

در سی و یکمین گردهمایی فرماندهان جنگ جهاد با حضور مهندس حجتی وزیر جهاد کشاورزی، دکتر فروزنده مشاور رییس جمهور و عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام، امیری معاون پارلمانی رییس جمهور و امیر فهمیده جانشین رییس بنیاد حفظ و نشر آثار دفاع مقدس از مهندس "یداله شمایلی" جهادگر پیشکسوت و مدیرعامل سابق جهاد نصر به پاس ۴۰ سال خدمت در دوران دفاع مقدس، سازندگی و توسعه کشاورزی به ویژه اجرای طرح احیای ۵۵۰ هزار هکتار اراضی خوزستان و ایلام به عنوان چهره ماندگار تقدیر شد.

 

شهردار تهران بر ضرورت تبیین نقش مهندسی رزمی جنگ جهاد در پیروزی های رزمندگان اسلام در دوران دفاع مقدس تاکید کرد.

محمد فروزنده در سی و یکمین گردهمایی فرماندهان مهندسی رزمی با تاکید بر اینکه در دوره جنگ تحمیلی شجاعت، صداقت، یکپارچگی و همدلی بر جامعه حاکم بود، اظهار کرد: در ابتدا نمی‌توانستیم نتایج جنگ را پیش‌بینی کنیم اما با خودباوری و اعتمادی که رهبر انقلاب به جوانان داشت توانستیم به پیروزی برسیم.

بیژن زنگنه در سی و یکمین گردهمایی فرماندهان پشتیبانی و مهندسی رزمی جنگ جهاد، با اشاره به اینکه شرایط کنونی ده‌ها برابر سخت‌تر از دوران جنگ شده است، گفت: الان شرایط از نظر اقتصادی چندین برابر از دوران جنگ سخت‌تر شده است در زمان جنگ، نفت مان را می‌فروختیم و پولش را دریافت می‌کردیم و هرچه می‌خواستیم می‌خریدیم، ولی الان پولش را نمی‌توانیم دریافت کنیم.

نماینده ولی فقیه در وزارت جهاد کشاورزی گفت: تلاش شبانه روزی برای تامین معیشت مردم از اقدامات موثر جهادگران کشاورزی است که استمرار حماسه آفرینی رزمندگان در دوران دفاع مقدس محسوب می شود.
حجت الاسلام والمسلمین سیدرضا تقوی، در سی و یکمین گردهمایی فرماندهان مهندسی رزمی جنگ جهاد افزود: برگزاری چنین نکوداشتی، انتقال میراث ارزشی به نسل های آینده است که باید سعی کنیم تلاش شهیدان، ایثارگران و رزمندگان که سبب به وجود آمدن این میراث ارزشمند شده را به نسل های آینده منتقل کنیم و برای آنها الگوسازی شود.
وی گفت: قدردانی از جهادگران باید هر ساله انجام شود، این خود، تجلیل از ارزش ها است که باید از کرامت و صداقت آنها قدردانی کنیم.
نماینده ولی فقیه در وزارت جهاد کشاورزی افزود: برگزاری چنین مراسمی ارائه راه برای دیگران است که در جهاد سازندگی و دفاع مقدس حضور داشتند.
حجت الاسلام تقوی گفت: ما معتقدیم فرهنگ بشری مدیون چهره ها، شخصیت ها و فداکاری این عزیزان بوده است که با تلاش و اخلاص توانستند چنین فداکاری و شجاعتی را به وجود آورند.
وی افزود: همه میراث بشری که در اختیار ماست دستاورد انسان های برجسته و فداکاری بوده که توانستند تحولات اجتماعی را به وجود آورند و تمدن را نیز همین انسان ها ساختند.
نماینده ولی فقیه در وزارت جهاد کشاورزی تصریح کرد: این تمدن ها نتیجه اندیشمندی انسان هایی است که در شرایط خاص جامعه، فداکاری کردند و همه میراث بشری متعلق به آنهاست، چیزی نیست که به سادگی از آن بگذریم.
حجت الاسلام تقوی گفت: آنها خودشان متحول شده اند و تحول نیز ایجاد کرده اند این انسان ها با این دستاوردها متعلق به همه بشر تا روز قیامت هستند و قرآن هم می گوید آنها را فراموش نکنید.
وی افزود: فلسفه نکوداشت جهادگران این است که از میراث گذشته بزرگان تاریخ که مربوط به همین انسانهاست قدردانی کنیم.
تقوی تصریح کرد :همه خدماتی که هم اکنون به جوانان ارائه می شود به دلیل تلاش افرادی است که الان مسن هستند کسانی که می گویند پیرزدایی کنید جوانان دچار غرور نشوند.

طلایی با اشاره به تاکید وزیر جهاد کشاورزی بر لزوم مستندسازی فرهنگ و مدیریت جهاد در دوران دفاع مقدس و سازندگی، گفت: در حوزه نرم افزاری اقدامات موثری صورت گرفته است که در این زمینه می‌توان به تهیه مستند خاک پاک اشاره کرد که در هفته دفاع مقدس از شبکه ۴ سیما پخش خواهد شد. 

مجمع عمومی «عادی به طور فوق العاده» و «فوق العاده» کانون سنگرسازان بی سنگر پنجشنبه 28 شهریور 1398 برگزار می گردد.

محمد صدوری مدیر عامل کانون سنگرسازان بی سنگر با ارسالی پیامی به دکتر حجت ترشیزی مدیر کل جدید امور اداری وزارت جهاد کشاورزی موفقیت ایشان در اجرای وظایف محوله را از خداوند متعال خواستار شد.

سرپرست اداره کل امور ایثارگران وزارت جهاد کشاورزی منصوب شد

صفحه1 از7

درباره ی کانون

تشکل (سازمان) مردم‌نهاد «کانـون سنگرسازان بی‌سنگر»، در سال 1383 با همت هیأت‌امنای آن که متشکل از «347» نفر از فرماندهان و باسابقه‌ترین نیروهای عملیاتی و ستادی «6» قرارگاه (لشگر)، «14» تیپ و «69» گردان مهندسی رزمی و پشتیبانی جنگ جهاد سازندگی در دوران دفاع مقدس ـ از سراسر کشور ـ بودند، تأسیس گردید و باعث شد این نیروها مجدداً گرد هم آیند.

 

با این اوصاف، «کانـون سنگرسازان بی‌سنگر» مؤسسه‌ای فرهنگی ـ صنفی در راستای اهداف انقلاب اسلامی است که به منظور حفظ انسجام نیروهای پ.م.ج.ج، تلاش در جهت ادامة راه شهدای جهاد، حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس، گرامیداشت یاد و خاطرة شهدای جهادگر و ایثارگران سازمان پشتیبانی و مهندسی جنگ جهاد (پ.م.ج.ج) در هشت سال دفاع مقدس، حمایت از ایثارگران جهاد و خانواده‌های ایشان و ترویج فعالیت‌های فرهنگی، علمی و تخصصی این عزیزان، تأسیس شده و فعالیت می‌نماید.

آخرین مطالب

عضویت در خبرنامه

کاربر گرامی؛ لطفا برای اطلاع از فراخوان‏ ها و اطلاعیه های کانون سنگرسازان بی سنگر عضو شوید.