K2 Sidebar

کانون مرکز

بیانیه مشترک کانون سنگرسازان بی سنگر - کانون جهادگران جهادسازندگی و کانون بازنشستگان جهاد سازندگی در چهلمین سالگرد شهادت شهیدان ولی ا... نیکبخت و امام بخش ریگی  

جهاد سازندگی تنها نهادی است که اولین شهدایش را همزمان از دو مذهب شیعه و سنی تقدیم ایران اسلامی کرد.

موضوعی که مدتی است ذهن مرا درگیر خود کرده؛ علل اصلی موفقیت در عرصه های خطر و پیروزی در جنگ است. به نظر می رسد یکی از مهمترین عوامل این پیروزی، «وحدت» است. همان که به تعبیر حضرت امام خمینی(ره)، بنیانگذار کبیر انقلاب اسلامی عامل پیروزی انقلاب نیز بود و نیاز امروز جامعه ماست.
وحدت مردم در انقلاب، در غائله های پس از پیروزی و در دوران پر افتخار دفاع مقدس چه در پشت جبهه و چه در جبهه ها موضوعی نیست که بر کسی پوشیده باشد.
به راستی در کنار دم مسیحایی خمینی کبیر(ره) چه عوامل دیگری در این وحدت موثر بودند؟ شاید نسل آن روزها بهتر جواب این سوال را بدهند؛ ولی قطعا جهاد سازندگی با آنچه که در شهرها و روستاها به عهده گرفت یکی از ارکان همین وحدت است.
فرض کنید در کنار تبلیغات وسیع و خرابی هایی که حزب کومله و ضدانقلاب در کردستان به وجود آورد، اگر تبلیغات و آبادسازی‏های جهاد سازندگی نبود، غیور مردان و زنان این خطه ایران اسلامی پیام انقلاب را می شنیدند؟ اصلا آیا راهی برای تمیز حق از باطل پیدا می کردند؟

یا در دوران جنگ، مگر همین جهادسازندگی نبود که بعد از عملیات پرافتخار بیت المقدس بازسازی شهرها و روستاهای آسیب دیده را شروع کرد تا ضمن کمک به معیشت و زندگی آسیب دیدگان از جنگ، با یک عملیات روانی موفق وحدت بخش ارکان نظام و مردم باشد؟
یا اگر جهاد سازندگی در پشتیبانی از مهاجرین جنگ که از تمامی قوم‏ها، قبیله‏ها، گویش‏ها و مذهب‏ها در آن حضور داشتند سر سوزنی (تاکید می کنم سرسوزنی) نگاه تبعیض آمیز داشت، آیا وحدتی در جامعه می ماند؟

به جرات می توان ادعا کرد که جهاد سازندگی «پل وحدت» بین ملت در تمامی عرصه های خطر بود.

جهاد سازندگی حتی تنها نهادی است که اولین شهدایش را همزمان از دو مذهب شیعه و سنی تقدیم ایران اسلامی کرد.
بلی! شهیدان نیکبخت و ریگی هر دو عضو جهاد سازندگی بودند که در 16 مرداد 1358 همزمان با یکدیگر در سیستان و بلوچستان به درجه رفیع شهادت رسیدند و چه وحدتی از این بالاتر!
پس گرامی و بلند می داریم یاد تمامی عزیزانی که اعضاء و اجزاء «وحدت» بودند و به خود تذکر می دهیم که: «و همگی به ریسمان خدا چنگ زنید و پراکنده نشوید، و نعمت خدا را بر خود بیاد آرید که چگونه دشمن یکدیگر بودید و او در میان دلهای شما الفت ایجاد کرد، و به برکت نعمت او برادر شدید». (آل عمران؛ 103)

*یادداشتی به قلم سردبیر سایت سنگرسازان بی سنگر به پاسداشت روز شهدای جهاد سازندگی

عضو محترم کانون سنگرسازان بی سنگر

با سلام و احترام؛

کانون سنگرسازان بی سنگر در راستای انجام مأموریت های محوله، پیرو هماهنگی با سازمان ورزش شهرداری تهران به توافقی به شرح ذیل رسیده است.

«علاوه بر خانواده شهداء و جانبازان و افراد وابسته، اعضای کانون سنگرسازان بی سنگر می توانند از 50 درصد تخفیف مراکز ورزشی شهرداری تهران استفاده نمایند». برای این منظور و در صورت تمایل مبلغ شارژ مورد نظر خود را با احتساب 9 درصد مالیات ارزش افزوده به شماره کارت     3236-1006-7270-5041 بنام کانون سنگرسازان بی سنگر واریز نمائید و 2 برابر مبلغ واریزی اعتبار جهت حضور در مراکز ورزشی شهرداری تهران را دریافت نمائید.

مبلغ کارتها از 1.000.000 تا 5.000.000 ریال بدون نام و برای یکسال دارای اعتبار میباشد.

سایر اطلاعات را در اینجا دریافت نمائید و یا با شماره 66507520 تماس حاصل فرمائید.

لیست مراکز ورزشی شهرداری در اینجا موجود است.

هفتمین دیدار دوستانه نیروهای ستاد مرکزی پشتیبانی ومهندسی جنگ جهاد روز پنجشنبه 30 خرداد ماه 1398 برگزار شد.

 

در این مراسم ضمن دیدار دوستان، سیدجواد میرشفیعیان عضو هیئت مدیره کانون مرکز، محمد صدوری مدیر عامل کانون، عبدالله فاتحی معاون اداره کل امور ایثارگران و دکتر داود دانش جعفری رییس ستاد مرکزی پشتیبانی و مهندسی جنگ جهاد در دوران دفاع مقدس به سخنرانی پرداختند.

بیان خاطرات نصرت الله محمودزاده و محمد ارسطوئی نیز از دیگر بخش های این دیدار بود.

پاسخ به پرسش های حاضرین در رابطه با امور ایثارگران بخش دیگر این مراسم بود که در آن محمد صدوری مدیر عامل کانون، دکتر حجت ترشیزی مدیر کل امور ایثارگران وزارت جهاد کشاورزی و عبدالله فاتحی معاون اداره کل امور ایثارگران پاسخگوی سوالات حاضرین بودند. 

شعرخوانی توسط مجری و پخش کلیپ از سایر قسمت های این دیدار دوستانه بود.

 

 

 

View the embedded image gallery online at:
http://sangarsazan.ir/news/center-news#sigProId0bbcfef25f

وزیر جهاد کشاورزی بر ضرورت مستندسازی و ترویج فرهنگ و روحیه جهادی و حماسه‌آفرینی و ایثارگری‌های جهادگران و مردم در دوران دفاع مقدس تاکید کرد و گفت: باید آن حماسه‌ها و فداکاری‌هایی که برخواسته از روحیه و فرهنگ جهادی بود را به تصویر و قلم کشید تا برای نسل‌های آینده بماند و به آنها منتقل شود.

همزمان با 27 خرداد چهلمین سالروز تاسیس جهاد سازندگی به فرمان امام خمینی(ره)، وزیر جهاد کشاورزی، نماینده ولی فقیه در وزارت جهاد کشاورزی، جمعی از فرماندهان و اعضای هیئت مدیره و مدیران کانون سنگرسازان بی سنگر و نیز کارکنان وزارت جهاد کشاورزی با حضور در مرقد مطهر امام خمینی(ره) ضمن گرامیداشت یاد و خاطره امام و شهدا، با آرمان های امام، انقلاب و شهدا تجدید پیمان کردند. 

همچنین قبل از حضور در مرقد امام راحل(ره)، جهادگران با حضور در قطعه 26 شهدای بهشت زهرای تهران و قرائت فاتحه بر مزار سردار جهادگر شهید حسین ناجیان، یاد و خاطره تمامی شهدا به ویژه شهدای سنگرساز بی سنگر را گرامی داشتند و با همرزمان شهید خود تجدید پیمان نمودند. 

 

View the embedded image gallery online at:
http://sangarsazan.ir/news/center-news#sigProId8e31668c93

 

برنامه دیدار «ضیافت یاران» با حضور اعضای هیئت مدیره، هیت امناء و اعضای کانون سنگرسازان بی سنگر پنجشنبه 9 خرداد 1398 در سالن اجتماعات سازمان تحقیقات وزارت جهاد کشاورزی برگزار شد.

 

View the embedded image gallery online at:
http://sangarsazan.ir/news/center-news#sigProIdc1f24d3efd

درباره ی کانون

تشکل (سازمان) مردم‌نهاد «کانـون سنگرسازان بی‌سنگر»، در سال 1383 با همت هیأت‌امنای آن که متشکل از «347» نفر از فرماندهان و باسابقه‌ترین نیروهای عملیاتی و ستادی «6» قرارگاه (لشگر)، «14» تیپ و «69» گردان مهندسی رزمی و پشتیبانی جنگ جهاد سازندگی در دوران دفاع مقدس ـ از سراسر کشور ـ بودند، تأسیس گردید و باعث شد این نیروها مجدداً گرد هم آیند.

 

با این اوصاف، «کانـون سنگرسازان بی‌سنگر» مؤسسه‌ای فرهنگی ـ صنفی در راستای اهداف انقلاب اسلامی است که به منظور حفظ انسجام نیروهای پ.م.ج.ج، تلاش در جهت ادامة راه شهدای جهاد، حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس، گرامیداشت یاد و خاطرة شهدای جهادگر و ایثارگران سازمان پشتیبانی و مهندسی جنگ جهاد (پ.م.ج.ج) در هشت سال دفاع مقدس، حمایت از ایثارگران جهاد و خانواده‌های ایشان و ترویج فعالیت‌های فرهنگی، علمی و تخصصی این عزیزان، تأسیس شده و فعالیت می‌نماید.

آخرین مطالب

عضویت در خبرنامه

کاربر گرامی؛ لطفا برای اطلاع از فراخوان‏ ها و اطلاعیه های کانون سنگرسازان بی سنگر عضو شوید.