کانون استان ها

به مناسبت چهلمین سالگرد انقلاب شکوهمند اسلامی وهمزمان برگزاری اجلاسیه سنگرسازان بی سنگر استان مرکزی پل تقاطع غیر همسطح جاده اراک فراهان با مشخصات فنی پیوست مزین به نام سردار سرافراز جهادگرعزیز شهید بزرگوارحاج اسدالله هاشمی گردید و طی مراسمی افتتاح و مورد بهره برداری قرارگرفت.

چهارشنبه شانزدهم مرداد ماه 98 همزمان با گرامیداشت سالروز شهادت اولین جهادگر شهید مهندس ولی ا...نیکبخت درمنطقه سیستان و بلوچستان و پاسداشت تمامی جان برکفان جهادگر ، تعدادی از همرزمان مرحوم حاج شکرا... ستوده و فرزندان شهیدش  در محفلی صمیمانه از مادر این شهیدان دیدار بعمل آوردند.

در این دیدار که اعضای کانون به همراه همسرانشان حضور داشتند با ذکر خاطراتی از جهادگر مرحوم شکرا... ستوده و فرزندان شهید ایشان و بالاخص جهادگر شهید حبیب ا... ستوده ، یاد و خاطره  این دلیرمردان عرصه دفاع را گرامی داشتند ، در ادامه این دیدار خانم کریمی مادر شهیدان ستوده به یاد روزهای جنگ و دفاع و حضور پرشور جهادگران و خانواده های ایشان در مناطق جنگی و مناطق محروم بطور مفصل از خاطرات خود ، همسر و فرزندانش گفت و با شهامتی مادرانه به توصیف رشادت های جهادگران دوران جنگ و دفاع پرداخته و عاجزانه درخواست داشت که مدیران ارشد کشور قدردان و حافظ خون شهدای گرانسنگ، آرمیده دردل سرزمین ایران باشند، و در پایان جمع حاضر با قرائت فاتحه و صلوات به ارواح پاک تمامی شهدا و خاصه شهدای خانواده ستوده و پدر بزرگوارشان به این دیدار خاتمه دادند.

 

 

View the embedded image gallery online at:
http://sangarsazan.ir/news/ostaanha#sigProId9129df0f61

 

جلسه شورای فرهنگی کانون سنگرسازان کاشان و آران و بیدگل روز سه شنبه 15 مرداد 98 باحضورمدیرعامل کانون و برخی از اعضای شورای فرهنگی ومهمان ویژه آقای سید رضا واجد ی مشاور خانواده  در دفتر کانون برگزار گردید .

در این جلسه که باهدف  چگونگی برنامه ریزی جهت آموزش سبک زندگی ویژه خانواده های اعضای این کانون تشکیل شده بود ، ضمن بیان مشکلات عدیده و چشمگیری که بنیان خانواده های امروزی اعم از زوجین و فرزندان ایشان را تهدید می نماید ، پشنهاد ارائه خدمات آموزش حضوری در قالب جلسات ویزه برای خانواده ها مطرح و مورد استقبال جمع حاضر قرارگرفت و مقرر گردید طی هماهنگی و اطلاع رسانی های آتی جلساتی باهدف ایجاد و تثبیت آرامش درخانواده برگزار گردد.

 

 

View the embedded image gallery online at:
http://sangarsazan.ir/news/ostaanha#sigProIdf7b9d8fb93

نادر مقدم مدیر عامل کانون سنگرسازان بی سنگر استان زنجان اهم فعالیت های این کانون در سال 1397 را تشریح کرد.

نسرین افضل در سال 1338 در شهر شیراز متولد شد. با شروع انقلاب اسلامی و تظاهرات خیابانی، همکلاسیان خود را تشویق به شرکت در تظاهرات می کرد. با کمک همکلاسی هایش قاب عکس شاه را از دفتر مدرسه پایین کشید و آن را شکست. بعد از پیروزی انقلاب اسلامی با نصب تابلویی در سردر دبیرستان شهدخت نام جدید سمیه را برای آن انتخاب کرد. او پس از اخذ مدرک دیپلم، کمر به خدمت خلق خدا بست. کمیته امداد امام خمینی، سپاه پاسداران و جهاد سازندگی  نهادهایی بودند که نسرین با آنها همکاری نمود و نهایتاً مطلوب خود را در جهاد سازندگی یافت. با عضویت در جهاد سازندگی فارس، رفتن به روستاها و انجام فعالیتهای فرهنگی و آگاهی بخشیدن به زنان روستائی هدف مهمی بود که او دنبال می کرد. با شروع جنگ تحمیلی نیز همکاری خود را با بنیاد امور جنگ زدگان و کمک به زنان جنگ زده شروع کرد.

وی که احساس می کرد کردستان در زمینه فرهنگی نیاز به حضور وی دارد لذا با مشورت برادرش احمد، که چندی بعد در جبهه های جنگ مفقود الاثر شد، مهاباد را مقصد خویش قرار داد. در این مأموریت که تعداد دیگری از خواهران جهادگر استان فارس او را همراهی می کردند. نسرین خود را به آموزش و پرورش منطقه معرفی و مشغول فعالیت شد.  او با تشکیل جلسات متعدد با آموزگاران آن شهر، مبانی اعتقادی اسلام و انقلاب اسلامی را تشریح می کرد. تاثیر گذاری او به حدی بود که آموزش و پرورش مهاباد  از جهاد فارس تقاضای تمدید مأموریت ایشان می کند.

شهیده افضل طی یک سخنرانی در مراسم بزرگداشت برادر شهیدش، بر نقش زینب گونه خود و همه زنان انقلابی ایران تأکید ورزید و گفت: « زینب، خواهر متعهدی که برای یاری برادر از هم لذائذ زندگی چشم پوشید و با وی حرکت کرد و پس از او نیز در جهت به ثمر رساندن خونش، شهر به شهر می گردد و کوس رسوائی ستمگران را در هر کوی و برزن صدا می زند. مادر مصمم و استواری که خود، دو فرزندش را به قربانگاه آورد و در مرگشان شِکوه نکرد. زینب، کسی است که با آن همه مصائب خود را نباخت و کمترین تزلزلی در اراده اش که بر ملا کردن فجایع حکومت ظالمانه یزید بود، بوجود نیامد. زینب کسی است که همچون برادرش، درس آزادگی و خدا گونه زیستن را به هر مسلمانی داد، لیکن ما باید معترف باشیم که در جهت تحقق راهی که وی پیموده قدمی بر نداشته ایم!.

 نسرین بعد از مراسم  برادر شهیدش مجدداً راهی کردستان می شود و علاوه بر آموزش و پرورش با فرمانداری و سپاه مهاباد هم همکاری می کند. او در مهاباد علیرغم آگاهی از مخاطرات ازدواج با یک پاسدار رزمنده، مسئولیت ازدواج با برادر پاسداری را می پذیرد. وی که احساس می کند شاید ازدواج، مانعی سر راه همسرش در ادای وظیفه اش ایجاد کند. در نامه ای خطاب به عبداله حاجی مطلبی می نویسد که: عبداله، از زمانی که با تو آشنا شدم و شروع کردیم در مورد ازدواج صحبت کردن، من می دانستم که اگر روزی با پاسدار ازدواج کنم، زمانی باید او را ترک کنم. به همین دلیل به تو اطمینان می دهم که من هیچ وقت سد برای راه تو نخواهم شد. بعد از آن زمان که خطبه عقد را خواندند، من با خدای خود عهد کردم که خدایا: این هدیه را برای من نگهدار و اگر زمانی او را می خواستی بگیری، به من صبری عظیم عطا کن و امروز هم همین سخن را به تو می گویم. بدان که من نسرین، کسی که تو را دوست دارد، شهادت را هم بسیار دوست می دارم. چون خدای خود را در آن زمان پیدا می کنم. بنابراین چون وقتی صحبت از شهادت می کنی، نمی توانم بشنوم. پس دیگر از آن حرفی پیش من نزن. ولی بدان که قلباً کاری که خدا به آن راضی باشد، من بنده خدا هم به آن راضی هستم. و تو هم هر زمان که هر کاری احساس کردی برای نزدیکی به الله لازم است، انجام بده و از تو می خواهم که من را مزاحم خود ندانی و به راهت ادامه بدهی و این را هم به تو می گویم، همانطور که خودت می گوئی، امیدوارم بالهائی باشم که بتوانم اگر زمانی این اتفاق افتاد که حق است. رهرو تو و پیام رسان تو و تربیت کننده فرزند تو باشم تا آخر عمر.

 خواهر جهادگر، نسرین افضل در دهم تیر 1361 در مهاباد به شهادت در رسید. این شهیده جهادگر در سال 1390 در جریان برگزاری اجلاسیه کنگره سرداران و 14600 شهید سرافراز استان فارس به عنوان شهیده ملی زن انتخاب شد.

مراسم تشییع محمد افضل، پدر شهیدان نسرین و احمد 30 تیرماه 1398 در شیراز و با حضور همرزمان شهداء،  مسئولین حوزه نمایندگی ولی فقیه، امور ایثارگران  سازمان جهاد کشاورزی و کانون سنگرسازان بی سنگر فارس برگزار گردید.

 

View the embedded image gallery online at:
http://sangarsazan.ir/news/ostaanha#sigProIdffe496f9d7

دوشنبه 7 مردادماه 98 طی نشستی مهندس درستکار و سید حسین یداللهی با مهندس صادقی معاون توسعه منابع و مدیریت سازمان جهاد کشاورزی داشتند.

در این دیدار مهندس درستکار رئیس هیئت مدیره کانون سنگر سازان کاشان و آران و بیدگل ضمن ارائه گزارشی از عملکرد این کانون به بیان برخی  مسائل ومشکلات این موسسه مردم نهاد به شرح ذیل مطرح گردید:

  • بحث ناتمام واگذاری ساختمان اداره جهادکشاورزی سابق به کانون که مهندس صادقی قول پیگیری آن را دادند .
  • بحث سوابق جهادگران که پس از تجمیع سوابق جبهه در پرونده سپاه ، سوابق جهاد کاهش چشمگیری پیدا کرده است .
  • بحث تسهیلات بانک کشاورزی که مدت دو سال است به گفته مدیران این بانک به دلیل کسری بودجه، تامین اعتبار برای کانونها صورت نمی گیرد.
  • بحث حق الزحمه پرونده های تلاشگران که تا کنون با این کانون تسویه نشده است .
  • و در پایان مسائل و مشکلات جاری که پیش روی کانون سنگر سازان کاشان می باشد با ایشان در میان گذاشته شد و قول مساعد پیگیری در رفع این مسائل از سوی مهندس صادقی معاونت محترم سازمان جهادکشاورزی استان اصفهان داده شد.

 

View the embedded image gallery online at:
http://sangarsazan.ir/news/ostaanha#sigProId3cb0e26f84

دوشنبه هفتم مردادماه 98 جلسه نشست اعضای هیئت مدیره کانون سنگر سازان کاشان و آران و بیدگل با مهندس مهرداد مرادمند رییس سازمان جهاد کشاورزی استان اصفهان در سازمان جهاد کشاورزی استان تشکیل شد.

در این دیدار که مهندس درستکار و سید حسین یداللهی از اعضای هیئت مدیره کانون سنگرسازان کاشان و میرزایی عضو هیئت امنای این کانون حضور داشتند؛ مهندس درستکار ضمن تبریک و آرزوی موفقیت برای مهندس مرادمند؛ رییس جدید سازمان جهاد کشاورزی استان اصفهان ، گزارشی مختصر از عملکرد این کانون و آماری از شهدا، جانیازان و هفت هزار رزمنده جهادگر شهرستان کاشان ارائه نمود و در ادامه نیز اعضای حاضر از ایشان جهت حضور و بازدید از کانون سنگر سازان کاشان و آران و بیدگل دعوت بعمل آورده و خواستار یاری هرچه بیشتر جهاد استان درکمک به این کانون نسبت به خدمات رسانی به ایثارگران عضو شدند .  

 

View the embedded image gallery online at:
http://sangarsazan.ir/news/ostaanha#sigProIdac29d87197

چهارشنبه دوم مردادماه 98 جلسه دیدارهیئت مدیره کانون سنگر سازان کاشان و آران و بیدگل با معاون استاندار و فرماندار شهرستان کاشان در دفتر فرماندار تشکیل شد.

در این دیدار مهندس درستکار رئیس هیئت مدیره کانون سنگر سازان ضمن معرفی کانون کاشان، گزارشی از عملکرد چند ساله این موسسه مردم نهاد را ارائه نمود و سپس دکتر چیت سازیان مدیر عامل و سید حسین یداللهی دبیر اجرایی نیز به طور مبسوط به بیان فعالیتهای فرهنگی و اجرایی، از جمله همایش ها ، اردوها و دیگر خدمات این کانون پرداختند و از فرماندار درخواست همکاری  جهت رفع برخی مشکلات پیش رو،  از جمله عدم حضور نماینده کانون سنگر سازان در مجامع ایثارگری فرمانداری و سایر ادارات شهرستان, برخی مسائل حقوقی دیگر، که با گره های اداری مواجه گردیده راعنوان نمودند.

فرماندار شهرستان کاشان در ضمن شنیدن موارد ذکر شده با ارائه پیشنهادها و راهکارهایی برای رفع مسائل بیان شده، قول مساعد و پیگیریهای لازم را داد.

 

 

 

View the embedded image gallery online at:
http://sangarsazan.ir/news/ostaanha#sigProId76a867c053

صفحه1 از6

درباره ی کانون

تشکل (سازمان) مردم‌نهاد «کانـون سنگرسازان بی‌سنگر»، در سال 1383 با همت هیأت‌امنای آن که متشکل از «347» نفر از فرماندهان و باسابقه‌ترین نیروهای عملیاتی و ستادی «6» قرارگاه (لشگر)، «14» تیپ و «69» گردان مهندسی رزمی و پشتیبانی جنگ جهاد سازندگی در دوران دفاع مقدس ـ از سراسر کشور ـ بودند، تأسیس گردید و باعث شد این نیروها مجدداً گرد هم آیند.

 

با این اوصاف، «کانـون سنگرسازان بی‌سنگر» مؤسسه‌ای فرهنگی ـ صنفی در راستای اهداف انقلاب اسلامی است که به منظور حفظ انسجام نیروهای پ.م.ج.ج، تلاش در جهت ادامة راه شهدای جهاد، حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس، گرامیداشت یاد و خاطرة شهدای جهادگر و ایثارگران سازمان پشتیبانی و مهندسی جنگ جهاد (پ.م.ج.ج) در هشت سال دفاع مقدس، حمایت از ایثارگران جهاد و خانواده‌های ایشان و ترویج فعالیت‌های فرهنگی، علمی و تخصصی این عزیزان، تأسیس شده و فعالیت می‌نماید.

آخرین مطالب

عضویت در خبرنامه

کاربر گرامی؛ لطفا برای اطلاع از فراخوان‏ ها و اطلاعیه های کانون سنگرسازان بی سنگر عضو شوید.